Tërmeti i fuqishëm në Shkup dëmton dhe xhaminë “Hysejin Shah” (FOTO)

Tërmeti 5.3 i shkallës Rihter ka dëmtuar edhe muret e Xhamisë “Hysejin Shah” në Shkup.

Shkupi sot është goditur nga tre tërmete dhe deri më tani bilanci i të lënduarve është 50 persona si dhe shumë dëme materiale.

Gjithashtu pas tërmetit të tretë edhe uji i pijshëm ka ndryshuar ngjyrën. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2016, ora 20:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori