Treni del nga shinat në Gostivar
Për shkak të shembjes së dheut në hekurudhën në Llakavicë sot në mëngjes nga shinat ka dalë një tren udhëtarësh i cili lëvizte në drejtimin Kërçovë – Shkup,

E megjithatë nuk ka udhëtarë dhe personel të lënduar, deklaruan për MIA-n nga HM Transport Sh.A. Shkup.

Sipas procedurës standarde, në vendin e ngjarjes është nisur një ekip dhe një tren ndihmës me të cilin duhet të kthehet garnitura e shinave me ç’rast edhe do të përcaktohet dëmtimi i shinave.
Shtuar më 18/02/2019, ora 10:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori