Tre zjarre nė Gostivar
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Tre zjarre kanė shpėrthyer sot, thuajse njėkohėsisht nė tre lokacione nė territorin qė mbulon Njėsia Territoriale Kundėrzjarrit nė Gostivar.

“Nė ora 12:15 pranuan lajmin nga njė qytetar se zjarri ka kapluar njė objekt ndihmės tė fabrikės sė qelqit dhe pas 6-7 minutash 4 kamionė me 11 zjarrfikės arritėn nė vendin e ngjarjes, respektivisht nė periferi tė qytetit, rreth 4 kilometra larg Shtėpisė sė zjarrfikėsve. Brenda 40 minutash arritėm qė ta lokalizojmė zjarrin”, thekson Samir Nuredini – pėrgjegjės nė NJTKZ nė Gostivar.

Ai thotė se lajmi pėr shpėrthimin e zjarrit ėshtė paraqitur me vonesė, kur zjarri mė kish fituar nė intensitet.

Derisa zjarrfikėsit kanė qenė duke intervenuar pėr shuarjen e zjarrit te “Qelqtorja” janė pranuar lajmėrime edhe pėr dy raste tjera tė paraqitjes sė zjarrit, respektivisht njėri mbi fshatin Vrapēisht dhe tjetri mbi fshatin Llakavicė, raporton Telegrafi. Nė pėrputhje me nevojat, janė shpėrndarė ekipet dhe me sukses janė lokalizuar edhe kėto dy zjarre pyjore.

Nga NJTKZ bėjnė apel deri te qytetarėt qė tani kur temperaturat janė nė rritje tė vazhdueshme dhe ėshtė duke mbajtur mot i thatė, tė jenė mė tė kujdesshėm kur manipulojnė me zjarr, si nė vendbanime ashtu edhe nė natyrė.
Shtuar më 29/03/2012, ora 17:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.