Trajko Veljanovski viziton Irlandën
Me ftesë të kryetarit të Dhomës Përfaqësuese të Irlandës, Shon Baret, kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Veljanovski do të jetë për një vizitë dy ditore në Irlandë.

Në përbërje të delegacionit të Kuvendit janë edhe deputetët Nexhati Jakupi, Aleksandar Nikolloski dhe Pançe Orcev.

Veljanovski, krahas takimit me kryesuesit të Dhomës përfaqësuese të Irlandës, do të realizojë takime edhe me presidentin e Irlandës Majkël D. Hopkins dhe ministren e Çështjeve Evropiane, Lusinda Kreiton. /albeu.com/
Shtuar më 08/05/2013, ora 10:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori