Trajanovski: Shqipja nuk ishte në rend dite
Në mbledhjen e sotme mes kryetarit të Qytetit të Shkupit, Koce Trojanovski dhe krerëve të komunave përreth kryeqytetit, nuk është hapur fare tema e hapjes së Komisionit ad-hok, i cili vendos edhe për përdorimin e gjuhës shqipe.

Trajanovski në një prononcim tha se çështja e gjuhës shqipe nuk ishte rend dite.

“Jo, nuk ishte në rend dite, dhe nuk është në rend ditë të trupit koordinues. Këtu janë vetëm pikat e përbashkëta për të gjitha komunat”, deklaroi Trajanosvki, raporton Alsat-M.

Në koordinimin e sotëm nuk ka qene i pranishem kryetari i komunës së Çairit, Izet Mexhiti. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2014, ora 16:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori