Topi-Riker: Dialogu, në drejtimin e duhur
Presidenti Bamir Topi
Situata në Shqipëri, zgjedhjet e 8 majit, pavarësia e institucioneve, stabiliteti në rajon, kanë qënë në fokus të bisedës zhvilluar nga Presidenti Bamir Topi dhe Ambasadori i SHBA-së në Maqedoni Filip Riker.

Mesa duket, dialogu Kosovë-Serbi ka ngjallur jo pak diskutim, ndërsa nga të dy palët janë përshëndetur fillimet e bisedimeve. Për ta, dialogu është një hap në drejtimin e duhur dhe se pavarësia e Kosovës është e paprekshme.

Jo vetëm kaq, por Kosova mbetet një realitet i pandryshueshëm. /albeu.com/
Shtuar më 10/03/2011, ora 19:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori