TMRO kërkon heqjen e shqiponjës në Çair
Pëlqej
Lideri i TMRO-së, Vanco Shehtanski, i cili ishte edhe funksionar në qeverisjen Gruevski, pret që kryetari i qytetit të Shkupit Petre Shilegov që të heq sic thonë përmendoren e UÇK-së.

Sipas Shehtanskit përmendorja qenka ndërtim i egër dhe që është deshur të largihet që në qeverisjen e Koce Trajanovskit, por ky i fundit nuk e paska bërë.

“Ashtu isc e largove përmendoren Qoseto, mënjano edhe këtë përmendore në Çair”, ka shkruar Shehtanski në profilin e tij në facebook. /albeu.com/
Shtuar më 23/02/2018, ora 17:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori