Tjetër incident në Shkup, shqiptarët rrahin maqedonasin
Një tjetër incident ndëretnik është shënuar mbrëmjen e djeshme në Shkup. Një grup prej pesë gjashtë vetësh të nacionalitetit shqiptar, rreth orës 19 - të, kanë rrahur një 19 vjeçar në lagjen Çento të kryeqytetit. Kështu bën të ditur portali "Press 24", sipas të cilit lajmi është konfirmuar nga policia. Sipas saj, shqiptarët e kanë rrahur brutalisht maqedonasin, duke e goditur me shqelma dhe grushte pandërprerë në kokë dhe trup. Për fat të mirë, nëntëmbëdhjetë vjeçari nuk ka ndonje dëmtim serioz. Policia ka ndërmarrë të gjitha masat për t'i gjetur autorët e këtij sulmi./albeu.com/
Shtuar më 06/10/2013, ora 09:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori