Timonier mesazh politikanëve: Maqedonisë i duhet një qeveri e aftë
Pëlqej
Ambasadori francez në Shkup, Christian Timonier, ka thënë se Maqedonisë i duhen politikanë dhe një qeveri e cila duhet të jetë e aftë për rrugën drejt BE-së dhe të NATO-së.

Sipas tij, vendi nuk mundet të presë gjatë pasi ka sfida ekonomike dhe politike dhe shpreson që komisioneri Hahn të gjejë zgjidhje të mirë.
Lidhur me Platformën Shqiptare, Timonier ka thënë se më e rëndësishme për Maqedoninë, aktualisht mbetet zgjedhja e qeverisë së re, e cila do të jetë e aftë për nxjerrjen nga kriza të vendit. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2017, ora 13:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori