Thyhet shtylla në të cilën po punonte, humb jetën 42-vjeçari nga Kërçova
Një ngjarje e reëndë ka ndodhur në Kërçovë ku dyzet e dy vjeçari S.R nga fshati Strellc është rrëzuar nga shtylla gjatë punës në lagjen Raça të Ohrit.

42 vjeçari që ka marrë lëndime të rënda trupore është transferuar në Qendrën Mjekësore në Ohër.

Për shkak seriozitetit të lëndimeve, është dërguar edhe në Qendrën Klinike në Shkup, por gjatë rrugën drejt Shkupit ka ndërruar jetë.

Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 12:30, S.R ka qenë i punësuar në një firmë prodhues për nevojat e EVN-së dhe në momentin kritik është ngjitur në një shtyllë të lartë tetë metra që t’i largonte telat.

Shtylla është thyer në pjesën e poshtme, duke u rrëzuar kështu në tokë. /albeu.com/

Shtuar më 09/02/2017, ora 21:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori