Thyhen xhamat e xhamisë në Sopot
Sot janë thyer xhamat e xhamisë në fshatin Sopot të Kumanovës. Para faljes së namazit të xhumasë, besimtarët kanë vërejtur tre xhama të thyer të Xhamisë së fshatit.

Kryetari i bashkësisë vendore të fshatit Qenan Limani, deklaroi se ky është rasti i tretë brenda një kohe por nuk mund të dyshojë te dikush konkret.

Ai nuk a përjashtuar mundësinë që xhamat të janë thyer nga fëmijët dhe ka apeluar të ruhet gjakftohtësia.
Shtuar më 23/03/2012, ora 20:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori