Thirrja e fundit e Hahn: Votoni marrëveshjen e Prespës
Eurokomesari Johanes Han në vazhdën e seancës plenare, ka deklaruar se këto ditë janë vendimtare për ardhmërinë e Maqedonisë, dhe se deputetët duhet të votojnë “për” ndryshimet kushtetuese, që parashihen me marrëveshjes e Prespës.

Këto janë ditë vendimtare për Maqedoninë. Deputetët të votojnë “për” marrëveshjen historike të Prespës, e cila i hap dyert e shtetit për integrim euroatlantik. Ky është votim për ardhmërinë e shtetit, dhe perspektivave pozitive për qytetarët”, tha Han.
Shtuar më 19/10/2018, ora 14:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori