Thaçin e shqetësojnë marrëdhëniet etnike
Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka takuar sot Komisaren e Lartë për komunitete në OSBE- së, Astrid Thors.

Në qendër të bisedës kanë qenë marrëdhëniet etnike në Maqedoni, ashtu edhe çështje të tjera politike me interes.

Thaçi tha se duhet një përkujdesje e veçantë që marrëdhiniet etnike në vend të mos tensionohen.

Komisionerja Thors nga ana e saj vlerësoi rolin konstruktiv të PDSH-së dhe qasjen e saj demokratike. /albeu.com/

Shtuar më 10/06/2014, ora 17:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori