Thaçi sot takohet me Oer dhe Aivo
Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi kohët e fundit i ka pasur të shpeshta takimet me përfaqësuesit ndërkombëtar, të cilat mund të nënkuptojnë sinjale për zgjedhje të parakohshme.

Sot Thaçi pritet që të takohet me ambasadoren franceze në Maqedoni Lorens Oer dhe ambasadorin e Bashkimit Evropian Aivo Orav.

Ndërsa para disa ditësh Menduh Thaçi është takuar me përfaqëues të OSBE-së, shkruan Shqipmedia.

Takimet nuk dihet nëse janë sinjale për zgjedhje të parakohshme në Maqedoni apo janë takime të rregullta të ndërkombëtarëve me partitë politike. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2013, ora 10:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori