Thaçi refuzon aleancën me RDK-në
Partia Demokratike Shqiptare
Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, ka përjashtuar bashkimin e opozitës, duke theksuar se nuk do të bashkëpunoj me RDK-në.
Në deklaratën e tij Thaçi ka thënë se lideri i RDK-së, Rufi Osmani, ka qenë ai që ka refuzuar bashkëpunimin.

"Unë nuk do të lejoj që Osmani të bëjë pazar me PDSH-në para zgjedhjeve lokale", theksoi Thaçi.

Ditëve të fundit ishin shtuar zërat për një bashkëveprim dhe unitet midis partive opozitare. Një gjë e tillë ishte paralajmëruar nga vet kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi.
Shtuar më 09/11/2011, ora 15:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori