Thaçi nga Kumanova: Fjalori ynë është i të vërtetës
Partia Demokratike Shqiptare mbajti sonte tubimin e saj në Kumanovë.

Para të madh të anëtarëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën, Fitor Seferi – kandidati për këshilltar nga lagja e trimave, Valon Çoti – bartësi i listës së këshilltarëve, si dhe Besnik Memeti kandidati i PDSH-së për kryetar komune në Kumanovë, të cilët shpalosën programin dhe ofertën e PDSH-së për këtë komunë.

Z. Memeti në fjalimin e tij potencoi se prioritetet e tij dhe ekipit të tij do të jenë programet zhvillimore, investimet në infrastrukturë, si dhe rikthimi i shpresës së humbur tek shqiptarët e Kumanovës nga keq qeverisja e BDI-së.

Të pranishmëve në këtë tubim i ju drejtua edhe Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi i cili mes tjerash u shpreh se “Fjalori ynë është fjalor i vërtetës dhe vetëm me realizimin e të drejtave kolektive të shqiptarëve zgjidhen edhe çështjet tjera”.

Votimi i partisë të vërtetë opozitare PDSH jep një mesazh të fortë bashkësisë ndërkombëtare, miqve tanë, që të jenë më kontribues dhe të mundemi të ecim përpara – theksoi Thaçi. /albeu.com/

Shtuar më 02/10/2017, ora 21:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori