Thaçi në Studençan: Nuk ka më qeveri për ty Ali Ahmeti
Lideri i PDSH, Menduh Thaçi është shprehur nga Studençani se BDI nuk do të jetë më në pushtet. Ai tha se Gruevski po e lufton Ahmetin për ta larguar njëherë e mirë nga qeveria.

"Ali Ahmeti flet jerm, nuk e di se ç'thotë. Në cilën qeveri do të hysh ti Ali, s'ka qeveri për ty! Shefi jot dhe i grupit tënd, Gruevski iu tha se do ju përjashtojë nga qeveria", theksoi Thaçi.

Ai shtoi më tej se fenë nuk e përdor për të rritur kreditet politike, por e ndjen veten mysliman dhe e ndjen obligim të mbrojë fenë e popullit. /albeu.com/


Shtuar më 18/04/2014, ora 11:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori