Thaçi ministër i Brendshëm në qeverinë e Gruevskit?!
Menduh Thaçi ka ripërsëritur faktin se ai dhe partia e tij do të jenë në qeveri.

Pas këtyre deklaratave, gazeta "Lajm" ka shkuar dhe më tej për të marrë vesh më tepër se ç'marrëveshje ekziston mes PDSH-së dhe VMRO-së.

Sipas burimeve të kësaj gazete nga qeveria, mes PDSH-së dhe VMRO-së ka një marrëveshje që Thaçit ti lihet posti i ministrit të Brendshëm në qeverinë e re pas 27 prillit.

Të njëjta burime thonë se ekspertja e njohur shqiptare Mirushe Hoxha, në qeverinë e re pritet të udhëheqë Sektorin për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit (SIMO), ose Sektorin për Çështje Evropiane (SÇE). /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2014, ora 11:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori