Thaçi: Lufta mes maqedonasve dhe shqiptarëve s'ka përfunduar
Lufta mes shqiptarëve dhe maqedonasve nuk ka përfunduar, por është në një "time-out". Sipas kreut të Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH) Menduh Thaçi, ajo vazhdon të jetë ende e rrezikshme, pasi vazhdon nën tokë në një kohë kur të dy palët kanë zënë pozicionet e veta.

“Ajo luftë vazhdon dhe kjo është më e rrezikshme, pasi që vazhdon nën tokë (underground), ku dy palët kanë zënë pozicionet e veta”, shprehet Thaçi në një intervistë për “Zërin”.

Madje Thaçi thekson se Maqedonia do të shkatërrohet shpejt nëse nuk i qaset seriozisht vendimarrjes ndërmjet dy popujve, pasi që shqiptarët ende nuk janë vendimmarrës në institucionet shtetërore, mirëpo me vete e bartin vetëm simbolikën e figurantit. /albeu.com/

Shtuar më 16/09/2013, ora 09:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori