Teuta - një ambasadore shqiptare në OKB
Në qendrën Evropiane të Kombeve të Bashkuara në Gjenevë së shpejti do të jetë dhe një përfaqësuese shqiptare.

Pritet që së shpejti ambsadore në OKB të jetë Teuta Agai-Demjaha, e cila do të përfaqësojë shtetin e Maqedonisë.

Teuta është e dyta shqiptare ambasadore në OKB, pas Filloreta Kodrës të LSI-së, politikane nga Shqipëria.

Edhe bashkëshorti i Teutës, Agon Demjaha ka qenë ambasador i Maqedonisë në Stokholm.

Maqedonia ka këtu e tre vjet që nuk e kishte ambasadorin në Kombet e Bashkuara. /albeu.com/

Shtuar më 25/08/2014, ora 14:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori