Tetova në protestë kundër kazinove
Pas paralajmërimeve se në lagjen Reçicë të Vogël, do të hapet një kazino e re në afërsi të Shkollës së mesme të mjekësisë, në shenjë revolte kundër hapjes së kazinos është organizuar protestë.

Protesta është thirrur nga Bashkësia lokale, për më 4 maj, në ora 14:00, menjëherë pas faljes së namazit të xhumasë.

Vendi i protestës do të jetë afër Shkollës medicinale, te udhëhryqi i rrugëve “Ilinden” dhe “167”.

Zërin kundër hapjeskazionove e kanë ngritur edhe intelektualët e Kumanovës, por kërkesat e tyre që kazinot mos të hapen brenda qytetit nuk janë marrë parasysh nga institucionet. Nuk dihet nëse pas tetovareve, edhe kumanovarët do të dalin në protesta kundër kazionove.

Shtuar më 02/05/2018, ora 17:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori