Tetë viktima dhe mbi 140 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut
Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1545 testime prej të cilave 144 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-27, Kumanovë-11, Dibër-3, Shtip-5, Prilep-13, Tetovë-13, Veles-4, Manastir-5, Ohër-2, Kavadar-1, Gostivar-8, Gjevgjeli-2, Strumicë-15, Kriva Pallankë-1, Radovish-8, Krushevë-2, Koçan-13, Makedonski Brod-1, Berovë-2, Vinicë-1, Dellçevë-3, Kërçovë-2, Resnjë-2.

Gjithashtu kanë ndërruar etë tetë pacientë: një nga Kumanova, një nga Shtipi, dy nga Prilepi, një nga Tetova, një nga Strumica, një nga Vinica dhe një nga Kërçova.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 97 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 16.417, prej të cilëve 13.732 janë shëruar, ndërsa 683 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive është 2.002.
Shtuar më 18/09/2020, ora 15:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori