Tërmeti shkund Maqedoninë e Veriut
Rrjeti telemetrik seizmologjik në Republikën e Maqedonisë së Veriut me qendraShkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë që mirëmbahet nga Qendra Seizmologjike pranë Fakultetit Matematiko-natyror në Shkup, mbrëmë në orën 21.17 minuta, ka regjistruar tërmet me epiqendër 120 kilometra në juglindje të Shkupit.


Tërmeti ka qenë me magnitudë 2.1 ballë sipas shkallës së Rihterit, ndërsa më së shumti është ndjerë në Strumicë, Vallandovë dhe rrethinë.
Shtuar më 17/07/2019, ora 08:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori