Të rinjtë e LR-PDSH-së, manifestim kundër dhunës në Kuvend
Me moton “Ndal dhunës dhe ndal urrejtjes”, dega e forumit rinor të LR-PDSH-së në Tetovë organizoi një aktivitet simbolik për të kundërshtuar atë që ndodhi në Kuvend të enjten e 27 prillit.

Ardonit Ismaili nga ky forum tha se më 27 prill ndodhi brutalitet ndaj deputetëve, ku më së shumti e pësoi kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela.

Sipas tij, të rinjtë maqedonas manipulohen për t’u mbrojtur krimi dhe korrupsioni.

Me këtë aktivitet, forumi rinor i LR-PDSH-së dëshiron që të porositë qytetarët që ky rast të jetë i fundit dhe të mos përsëritet më. /albeu.com/
Shtuar më 10/05/2017, ora 18:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori