Tė pranohet emri Maqedonia Veriore
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ish-kryeministri dhe lideri aktual i VMRO-Partia Popullore, Lubēo Georgievski deklaroi se Samiti i Ēikagos ishte humbje e madhe pėr Maqedoninė. Por sipas tij, nė kėtė takim tė nivelit tė lartė tė Aleancės Veri-Atlantike ėshtė dėrguar njė sinjal i kristaltė se nėse Maqedonia dėshiron tė vazhdojė me integrimin euroatlantik, patjetėr duhet tė bėjė kompromise, raporton INA.

"Tė gjithė politikanėt qė refuzojnė aktin e kompromisit, po manipulojnė me opinionin pėr qėllimet e tyre tė politikės ditore", theksoi Georgievski, duke shtuar se kryeministri Nikolla Gruevski dhe presidenti Gjorgje Ivanov duhet tė mbajnė pėrgjegjėsi pėr situatėn e krijuar qė kanė futur vendin nė pakthim.

Ai i bėri thirrje qė tė gjitha palėt politike tė pranojnė njė kompromis tė ri, pėr hyrje tė shpejt nė NATO dhe BE. VMRO-DPMNE me theks tė veēantė duhet tė pastrojė me problemin. I bėjė thirrje qė seriozisht tė ulen dhe tė bisedojnė hapur pėr propozimin e ndėrmjetėsit Nimic, i cili ėshtė Republika e Maqedonisė Veriore, qė ėshtė njė zgjidhje me dinjitet", deklaroi ish-kryeministri Lubēo Georgievski. /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2012, ora 16:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.