Të enjten shpallet Republika e Iliridës?
Ditën e enjte, nga ora 12.00 deri në orën 14.00 do të bëhet shpallja solemne e Republikës së Iliridës.

Akti i shpalljes do të bëhet nga kryetari i Iliridës, Nevzat Halili, kryeministri Baki Sulimani, si dhe kryetari i FNDLNJ-së, Idriz Sinani – Kumanova.

Ata kanë lajmëruar se shpallja e Republikës së Iliridës duhej të ishte bërë që ditën e hënë, por se u vonua, për shkak se nuk kishte mbështetjen e duhur të faktorit ndërkombëtar.

Personat që kanë marrë përsipër këtë shpallje kanë thënë se kanë realizuar një takim të rëndësishëm në Gjermani.

Njohës të çështjeve politike e shohin me skepticizëm një nismë. /albeu.com/
Shtuar më 17/09/2014, ora 10:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori