Te akuzuarit e PSP-së hapin dosje në psikiatrinë e Shkupit
Pjesa më e madhe e zyrtarëve të dyshuar dhe akuzuar nga PSP, kanë hapur dosjeklinikën e psikiatrisë në Shkup, njfoton "a1on.mk".

Sipas informacioneve të klinikës një pjesë e dosjeve udhëhiqen tanimë dy vite.

Bëhet fjalë për skenar mirë të paramenduar që personat e akuzuar të mund të mbrohen në gjykatë dhe most ë përfundojnë në burg.

Edhe ekspertët e drejtësisë thonë se një dosje dy vjecare në klinikën e psikiatrisë mjafton që një person i akuzuar të mos përfundojë në burg.

Problem i vetëm është se politikanëve me dosje të tilla u përfundon kariera politike. /albeu.com/

Shtuar më 24/05/2017, ora 12:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori