Taravari: Sondazhet tregojnë se jam para Nevzat Bejtës
Ministri aktual i Shëndetësisë në Maqedoni, Arben Taravari ka rrëfyer disa informacione rreth kandidimit të tij për kryetar të Komunës së Gostivarit.

”Do të shofim për rezultatin, por sondazhet tregojnë që jam para Nevzatit” përgjigjet Taravari në pyetjen se sa shance ka për fitore.

”Do vazhdoj si ministër deri pas zgjedhjeve. Për fushatë do të marr pushim, por do të shkoj në punë për t’i kryer obligimet esenciale.” përgjigjet kandidati i Aleancës për shqiptarët në komunën e Gostivarit.

”Kam mbështetjen e plotë qytetarëve, zgjedhjet do të tegojne rezultatet.” përfundon Taravari, njofton telegrafi.
Në garë deri tani dihen se do të futen Nevzat Bejta nga BDI dhe Shpat Iseni nga RDK.

Zgjedhjet lokale në Maqedoni mbahen më 15 tetor. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2017, ora 20:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori