Talati ia dërgon marrëveshjen Ivanovit
Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi e ka dërguar deri tek presidenti Ivanov Ligjin për marrëveshjen me Greqinë.

Tani, presidenti Ivanov, ka afat prej shtatë ditëve që ta dekretoj Ligjin.

Ai ditëve të kaluar ka njoftuar se nuk do ta përkrah marrëveshjen dhe nuk do ta nënshkruaj, ngase sipas tij, ai është i dëmshëm.

Nëse Ivanov e përdor të drejtën e vetos, marrëveshja përsëri kthehet në procedurë kuvendore.


Shtuar më 20/06/2018, ora 15:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori