Talat Xhaferi uron miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi në faqen zyrtare në "Facebook", uroi miratimin e ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe.

"Ligji për përdorimin e gjuhës shqipe, u votua në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, sapo kaloj. Urime,", shkruan Kryetari i Kuvendit të republikës së Maqdonisë, z. Talat Xhaferi.

Me 64 vota pro dhe asnjë kundër në Kuvendin e Maqedonisë sot u miratua Ligji për gjuhët. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2018, ora 17:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori