Surprizë e këndshme në ditëlindjen e 54-të të Ali Ahmetit (FOTO LAJM)

Pëlqej
Atmosferën e punës gjatë mbledhjes së Kryesisë Qëndrore të Këshillit të Përgjithshëm të Bashkimit Demokratik për Integrim, e ndërpreu një befasi interesante dhe shumë e veçantë.

Bashkëpunëtorët e afërt të Ali Ahmetit i kishin përgatitur një surprizë liderit të tyre, për ta shënuar ditëlindjen të 54-të të tij.

Grupi folklorik “Rreth Oxhakut” këndoi një ndër këngët e mija të preferuara, “Moj Kosovë, mriz me zana” me ç’rast edhe lideri Ahmeti iu bashkangjit këngës.

Nuk mjafoti me kaq, Ali ahmetit iu dhurua edhe piktura e titulluar “Pavarësia” nga autori Fatmir Stavileci, që pasqyron përpjekjet e kombit shqiptar për liri ndër vite. /albeu.com/
Shtuar më 04/01/2013, ora 20:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori