Sulmohet brutalisht biznesmeni në Shkup, ndodhet në spital gjendje kritike për jetën
Sot pasdite në mënyrë brutale është s ulmuar fizikisht biz nesmeni nga Shkupi, Lupço Palevski.

Sipas Netpress, ai gjendet në gjendje kritike për jetën dhe është shtrirë në spitalin Sistina, ku mjekët po luftojnë përta shpëtuar.

Palevski është sulmuar rrugës për në vikendshtëpizën e tij,

Policia ende nuk ka dalur me njoftim për rastin. Palevski është edhe kryetar i Levizjes Treta.

Ai në të kaluarën ka qenë funksionar i LSDMsë, mirëpo kohët e fundit ka pasur qëndrime të afërta me VMRODPMNE në.

/Gazeta Lajm/
Shtuar më 17/09/2020, ora 19:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori