Sulmi në Kuvend, pas deputetëve dëshmojnë edhe gazetarët e lënduar
Pëlqej
sulmin e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, mbetënlënduar rëndë disa deputetë, por edhe disa gazetarë.

Ndërkohë, deputetët dhe kreu i Kuvendit Talat Xhaferi kanë dhënë dëshminë e tyre në Prokurori për sulmin e organizuar nga protestuesit e "Për Maqedoni të përbashkët".

Sot pritet të dëshmojnë në Prokurorinë Themelore Publike edhe gazetarët Aleksander Todevski dhe Vllatko Zhellçeski, të cilët mbetënlënduar gjatë mësymjes së huliganëve në Kuvend. /albeu.com/
Shtuar më 19/05/2017, ora 10:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori