Stuhia në Kërçovë/ Dehari: Kanalet atmosferike shmangën katastrofën
Kryetari i komunës Fatmir Dehari beri të ditur se ka dëme materiale në qytet si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm, pasi bodrumet e disa shtëpive janë mbushur me ujë.

Ai theksoi se u dëshmua që kanalet atmosferike dhënë rezultate në shmangien e katastrofës.

Dehari ishte kritik ndaj Agjencisë së Rrugëve, duke thënë se ata kanë neglizhuar situatën , meqë mbrëmë u bllokua për një kohë magjistralja Kërçovë-Ohër, ku si rezultat, uji arriti në gjysmë metër dhe u bllokua për një kohë qarkullimi i automjeteve.

Qendra për menaxhim me kriza bëri të ditur se ka bodrume të përmbytura në dy rrugë të qytetit por numri i tyre dhe sasia e dëmeve do të dihen pas evidentimit në terren. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2016, ora 17:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori