Stuhia godet Ohrin, dëme të shumta në qytet (FOTO LAJM)

Pëlqej
Pas motit të keq që mbrëmë e kaploi qytetin e Ohrit, qyteti ditën e sotme është përballur me një situatë të jashtëzakonshme.

Valët e fuqishme shkaktuan dëme të mëdha në objektet hotelierike përreth liqenit, ndërsa sipas portalit Ohrid1, ekipet kompetente janë në terren për të sanuar dëmet nga moti i keq.

Nga Shtabi i Emergjencave bëjnë thirrje për heqjen e veturave të bllokuara nëpë rrrugë dhe rregullimin e trafikut në pjesën e vjetër të Ohrit, në mënyrë që të pastrohet rrogët dhe sheshet nga ndërmarrja publike e komunës. /albeu.com/
Shtuar më 18/03/2018, ora 12:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori