Strugës edhe Ohrit i hiqen kompetencat për plazhet
Pas njoftimeve nga shteti përkatësisht Ministria e Trasportit dhe Lidhjeve nga muaji i ardhshëm do të marë kompetenca të plota mbi plazhet e liqenit të Ohrit, shkruan Albeu.com

Autoritetet vendore në Strugë nuk flasin, pasi ky njoftim do të thotë heqje e mundësive për dhënien e koncesioneve për Strugën dhe për Ohrin .

Ndryshe nga autoritetet në Strugë, autoritet në Ohër e pranojnë këtë gjë.

Nga komuni e Strugës">Strugës nuk ka ende asgjë por LSDM e përshëndeti marrjen e ingerencave.

“Me vendim të këtillë duhet të nisë të sundojë ligji për plazhet e Strugës">Strugës” tha Nikolla Vellkovska, këshilltare e LSDM-së në Strugë. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2019, ora 19:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori