Strugë, maqedonasit duan raund të tretë të zgjedhjeve
Në Strugë maqedonasit kanë mbajtur një protestë të qetë përmes së cilës është kërkuar mbajtja e raundit të tretë të zgjedhjeve. Protestuesit reaguan se raundi i dytë zgjedhor ka qenë jolegjitim dhe me manipulime, ku sipas tyre në këtë mënyrë fitoi kandidati shqiptar Ziadin Sela.

Protesta është udhëhequr nga VMRO-DPMNE në këtë komunë, ku kryetari i kësaj dege partiake, Pero Petkovski deklaroi se zgjedhjet janë jolegjitime dhe është kërkuar që të Gjykata Administrative të anuloj raundin e dytë dhe të shpallet raund i tretë zgjedhor, shkruna Ina.

VMRO-DPMNE bëri të ditur se do të vazhdojë koalicioni lokal me partinë opozitare LSDM në funksion siç thuhet të interesave të qytetarëve./albeu.com/
Shtuar më 15/04/2013, ora 12:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori