Stacioni i Gushincës sërish nën kontrollin e MPB-së
Stacioni policor në Gushincë të Likovës ka kaluar sërish nën kontrollin e Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Sipas MPB-së, bëhet fjalë për 40 persona të maskuar dhe me emblemat e UÇK-së, që kanë dashur të kryejnë sulme mbi institucionet shtetërore.

Megjithëse një skenar të tillë Policia e Kosovës e ka hedhur poshtë duke u shprehur publikisht se nuk ka patur kalime të paligjshme të kufirit Kosovë-Maqedoni. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2015, ora 17:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori