Sputnik: Klintonët po përdorin Kosovën, janë shkaktarë për situatën në Maqedoni
Pëlqej
Gazeta ruse "Sputnik", përmes një shkrimi të publikuar sot, shkruan se Klintonët po përdorin Kosovën për të kontrolluar Ballkanin dhe më pas botën.

"Bill Clinton dhe Madeleine Albright e krijuan pamjen që Ballkani ka aktualisht dhe se Kosova është shteti privat i Klintonëve", shkruan më tej gazeta.

"Kosova është streha e tyre në zemër të Ballkanit dhe Evropës, nga ku dirigjojnë botën, përfshirë edhe pjesën e Amerikës që nuk mbështet Trumpin", shkruan Sputink.

Gazeta e fajëson çiftin Klinton edhe për situatën e sotme në Maqedoni.

"Për Hillarin, Maqedonia nuk është e qëndrueshme, ndaj duan që ta fusin në BE dhe NATO me procedura të përshpejtuara", përfundon gazeta. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2017, ora 12:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori