Sot ditë e zezë, humb jetën një tjetër pacient tek Infektivi
Specialia siguron materialet nga serverat DSK-së me ndihmën ekspertit të “Ericcson”
Pas largimit të ekspertit të “Ericcson” serveri i të cilëve ishte shfrytëzuar nga drejtoria e “V” në DSK, Prokuroria Speciale Publike ka dalë me deklaratë zyrtare.

Sipas njoftimit të Speciales, gjatë ditës së sotme, me ndihmën e ekspertit janë siguruar të dhëna nga serverët, sipas urdhrave gjyqësore.

PSP bën të ditur se materialet janë në procedurë parahetimore dhe se tani për tani, nuk mund të jepen të dhëna shtesë.

Të dhënat e siguruara sot do të jenë materiale analize dhe do të publikohen në kohën e duhur.

Në të njëjtën kohë, PSP sqaron se zbatimi i urdhrit gjyqësor nga ana e ekspertit të jashtëm u mundësua nga Drejtori i DSK-së, ndërsa garancia shtesë u dha nga Ministri i Punëve të Brendshme./albeu.com/


Shtuar më 28/10/2016, ora 18:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori