Spasovski: MPB-në do ta udhëheq një shqiptar dhe atë të Punës një rom
Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së, Oliver Spasovski, i pyetur për koment në lidhje me Ministrinë e Punëve të Brenshme që do të drejtojë ministri shqiptar, deklaroi se është e vërtet që MPB-në do ta drejtojë një Ministër shqiptar konform negociatave të zhvilluara në Përzhino.

Po ashtu, është dakorduar se dhe Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale do ta drejtojë një rom.

"Marrëveshja qartas parasheh se të gjithë ministrat nga Qeveria e formuar për organizimin e zgjedhjeve, drejton me ministrin deri në momentin e publikimit të rezultateve nga ana e KSHZ-së", transmeton "Indeks". /albeu.com/Shtuar më 25/07/2016, ora 13:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori