Spasovski: Mos festoni me armë
Mbrëmë për fat të keq janë lënduar dy vetë në një festim familjar. E di se ka marrë pjesë edhe një deputet në këtë festim familjar, por të gjitha faktet dhe argumentet nga hetimi që u bë mbrëmë do të sistematizohen dhe mbi bazë të kësaj do të jepen të dhëna Prokurorisë Publike me qëllim që të zbardhet rasti, deklaroi sot ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovsli lidjur me incidentin që ndodhi mbrëmë në një dasmë në Reçicë të Vogël ku u lënduan dy persona, njëri prej të cilëve ishte djali i deputetit të BDI-së, Xhevat Ademit.

Sipas Spasovskit, më e rëndësishme është se sa është ndërgjegjja e përgjithshme e qytetarëve lidhur me përdorimin e armëve të zjarrit.

Ai i bëri thirrje të gjithë qytetarëve, që në çdo pjesë të çfarëdo lloj argëtimi, siç tha, të festojmë me dinjitet dhe ashtu siç na ka hije të gjithëve.
Shtuar më 31/07/2019, ora 16:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori