Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
Sot zhvillohet seanca e re për "Grupin e Kumanovës"
Në sallën e madhe të Gjykatës së lartë do të mbahet seancë e re për ”Grupin e Kumanovës”, të cilët akuzohen për terrorizëm.

Seancat janë shtyrë dy herë, për shkak të hapësirave të pakta në gjykatë dhe për shkak të moskoordinimit të njësive policore të sigurimit nëpër gjyq, por edhe për shkak të mungesës së gjykatëses Vera Petkovska.

Grupit prej 29 personave, u janë bashkuar edhe 8 të tjerë, të cilët akuzohen për ndihmë logjistike ndaj grupit të parë.
Shtuar më 06/06/2016, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori