Sot temperaturat në Maqedoni mbi 30 gradë
Do të fryj erë e dobët nga drejtimi jugor, njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik.

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 6 deri më 13 gradë, derisa ajo e ditës prej 21 deri më 31 gradë Celsius.

Edhe në Shkup do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të zbres në 11 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri më 29 gradë Celsius.


Shtuar më 01/05/2018, ora 08:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori