Sot temperatura rekord, deri në 39 gradë celcius
Pëlqej
Në të gjithë Maqedoninë moti sot pritet të jetë shumë i nxehtë.

Instituti Meteorologjik ka lajmëruar se temperaturat mund të shkojnë deri në 39 gradë celcius.

Në Shkup dhe në rrethinat e tij temperaturat pritet të shkojnë deri në 37 gradë celcius.

Mjekët rekomandojnë që qytetarët ti shmangen ekspozimit në diell gjatë ditës dhe të respektojnë rregulloret e njohura për veshjet dhe konsumimin e pijeve dhe ushqimeve të lehta./albeu.com/
Shtuar më 13/08/2014, ora 11:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori