Sot, protesta e madhe në Shkup
Sot në orën 13.45 minuta në kompleksin "Çairçanja", do të nisin protestat kundër rastit "Monstra".

Këshilli Organizativ i rastit "Monstra" ka thënë se gjykimi i 6 qytetarëve me nga 3 vjet burg është një rast i paprecedent, që tregon se qeveria mbyt zërin e lirë qytetar.

Këshilli ka ftuar në protestë edhe anëtarë të BDI-së, PDSH-së, RDK-së, por edhe kryetarët e komunave, hoxhallarët dhe intelektualët që të dalin të protestojnë. /albeu.com/
Shtuar më 01/08/2014, ora 09:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori