Sot nis viti i ri akdemik
Sot më dy shtator ka nisur viti i ri akdemik 2013-2014 në ët gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Maqedonisë. Por vihet re një tendence në ulje e numrit të nxënësve që regjistrohen për herë të parë në shkolla.

Pra po flasim për kategorinë e nxënësve të klsave të para. këtë e konstaton edhe ministri i arsimit Spiro Ristovski.

"Me keqardhje duhet të konstatoj se në pesë-gjashtë vitet e fundit ka në mesatarisht deri në 500 ose 700 më pak regjistrime të nxënësve të klasave të para. Edhe këtë vit numi i tyre në krahasim me vitin e kaluar është në rënie", deklaroi javën e kaluar ministri resor Spiro Ristovski. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2013, ora 13:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori