Sot mbahet Kongresi i RDK-sė
Pëlqej
Rufi Osmani
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Rilindja Demokratike Kombėtare do tė mbajė sot nė Tetovė Kongresin e saj pėr tė zgjedhur strukturat e larta partiake, plot njė vit pas themelimit tė saj.


RDK si partia mė e re e shqiptarėve nė Maqedoni, e kryesuar nga kryetari aktual i komunės sė Gostivarit, Rufi Osmani arriti qė nė zgjedhjet e fundit parlamentare tė fitojė dy deputetė.

Kongresi fillon nė mesditė duke vijuar me zgjedhjen e kryesisė sė punės, fjalimin e liderit Rufi Osmani si dhe fjalimet e mysafirėve. Nė Kongresin e kėsaj partie si mysafirė janė konfirmuar lideri i Vetėvendosje!, Albin Kurti, lideri i LDK-sė Isa Mustafa, pėrfaqėsues tė AAK-sė, pėrfaqėsues tė partive politike nė Maqedoni, ndėrsa nga Shqipėria ėshtė konfirmuar prania e pėrfaqėsuesve tė lartė tė PD, PS, LSI dhe partive tjera. Nė kongres do tė jenė tė pranishėm edhe kryetarėt e komunave tė Ulqinit dhe Bujanocit, kori diplomatik, por edhe miq tė tjerė nga diaspora.

Nė kėtė kongres tė parė do tė bėhet zgjedhja e kryetarit tė RDK-sė, zgjedhja e anėtarėve tė Kuvendit Qendror tė RDK si dhe zgjedhja e anėtarėve tė Kėshillit mbikėqyrės tė RDK-sė.

Kongresi vjen nė njė kohė kur tė gjitha partitė politike po bėjnė pėrgatitjet e fundit pėr zgjedhjet e ardhshme lokale. /albeu.com/
Shtuar më 22/12/2012, ora 09:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu
albeu