Skandal! Maqedonia humbet të drejtën e votës në OKB
Maqedonia e ka humbur të drejtën për të votuar në OKB në Asamblenë e Përgjithshme, pasi nuk ka paguar 24 mijë e 600 dollarë në Organizatën Botërore.

Për këtë vonesë, më 12 janar është dërguar letër nga ana e Sekretarit Gjeneral Ban Ki Mun, deri tek presidenti i Asamblesë Gjenerale.

Nuk është vetëm Maqedonia që aktualisht nuk ta të drejtë vote, por edhe Ruanda, Jemeni, Grenada, Ishujt Marshall, Toga dhe Kirgistani./albeu.com/

Shtuar më 27/01/2015, ora 21:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori