S'ka fakte për Janevskin
Deri më tani nuk ka asnjë dokument që provon lidhjen e shkrimtarit Sllavko Janevski me shërbimet sekrete të regjimit socialist. Kështu ka thënë anëtari i Komisionit për verifikimin e Fakteve Çedomir Damjanovski.

Ai ka kërkuar nga shërbimet dokumentin të cilit i referohet vendimi i Komisionit, por nuk i është dhënë ende.

“Unë pohoj se ata nuk kanë asnjë dokument. Kolegët e mi nga Komisioni duan të ndikojnë me vendimet e fundit në shkatërrimin e indit maqedonas dhe në shpërbërjen e kombit maqedonas. ǒështë më e keqja, këta janë njerëz që veprojnë së brendshmi, gjë që është shumë e rrezikshme, ndërsa unë i konsideroj si kuislingë të kombit maqedonas”, thekson Damjanovski. /albeu.com/
Shtuar më 01/07/2013, ora 17:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori